Nový design

Annin příběh

10. prosince 2013 v 17:48 | Dana Smilová |  Povídky
Rychle si připravila dávku. Musela si pospíšit, dřív, než se vrátí rodiče už musí být zfetovaná. Na chvilku se zarazila. Myšlenka na Romana, jejího prvního a zároveň posledního přítele ji stále bolela. Nedávno si píchnul zlatou ránu.
Vtom cvakly dveře a do kuchyně se nahrnuli rodiče. Právě se vrátili z vánočních nákupů.
A jéje.
"Anno, co to dělaš? Seš ty vůbec normální? Ty jsi feťačka? Co to je?" zajímavé, jak máma byla klidná. Ale než stihla Anna na cokoliv odpovědět, spustila takovou záplavu nadávek, že se je tu bojím napsat.
Poslušně klopila oči, i když věděla, že se stejně jejími radami držet nebude. Stejně si bude dál píchat háčko, pro ni už žádná naděje není. Její život pozbyl jakékoliv ceny, je to jen jeden z mnoha promarněných životů, které zničily drogy.
Sotva se máma otočila, aby položila tašky na zem, Anna zatlačila na píst jehli a heroin z jehli lehce vklouzl do jejích žíl.
Pocítila takovou úlevu od začínajícího absťáku, že jí byly někde máminy kecy, protože jí Annin krok neunikl. Jak by ne, když je to takový trapný slídil.
Svět vnímala ostřeji a bylo jí krásně.
Zítra jsou Vánoce. A má narozeniny. Už se těšila na dárky, které hned za rohem prodá, aby měla na další a další dávky bílého prášku.

Všechno je ztraceno. Roman je mrtvý, Helena je mrtvá a teď i Petr, to už je moc.
Petr, Annin nejlepší kámoš. Byl to on, kdo jí zachtánil, když si píchla příliš čisté háčko a málem umřela. Byl to on, kdo jejím rodičům říkal, že spí u něho a má se fajn, zatímco ona pařila po diskoškách a sjížděla se extází, speedem, LSD a kdo ví, čím ještě.
A teď je mrtvý. Cirhóza jater.
Anna byla rozhodnutá. Jsou pro ni jen dvě šance, co dál.
Buď si píchne zlatou ránu a skončí s tím peklem, a nebo se začne doopravdy léčit.

Annin příběh končí neurčitě. To aby jste si vymysleli, co s Annou bylo dál.
Mohla si píchnout tu zlatou ránu. Taky se mohla skutečně vyléčit. Anebo se zkusila vyléčit, ale do drog opět spadla a zase v tom lítá.
Vymyslete si konec, jaký chcete, je to jen na vás, jak Annin příběh skončí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 T!motej T!motej | Web | 10. prosince 2013 v 18:45 | Reagovat

To by mě fakt nenapadlo!!!!BEZVA!!!!!!!!!

2 kate kate | 11. prosince 2013 v 21:20 | Reagovat

radšej dobre

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.