Nový design

Vánoční koleda

10. prosince 2013 v 17:11 | Dana Smilová |  Povídky
Vzduchem poletovaly drobné vločky třpytivého sněhu. Nela se zachvěla. Nemá ráda sníh.
Pro někoho sníh znamená radost, štěstí a hlavně Vánoce, čas rodinné pohody a klidu. Pro Nelu sníh znamená jen ten samý stereotyp slz, utrpení a bolesti.
Od rtů jí stoupaly obláčky páry. Snažila se nějak protáhnout dobu, než se bude muset vrátit domů. Šla přece jenom nakoupit. Mrkla na hodinky. Zamžikala. To už je tolik? Nemohla tomu uvěřit. Určitě ji zase zbije. On si vždycky důvod najde.
Povzdychla si a z úst jí vyšel další obláček páry. Nela vykročila na cestu domů. Domů, který pro ni žádným domovem není.

"Neluš, poď ke mě žlaťuško." ale ne, pomyslela si Nela, on je zase opilý.
I přestože věděla, co se stane, šla k němu. Sotva před ním stanula, schytala takovou facku, až se jí hlava otočila o stoosmdesát stupňů. Z očí jí vytryskly slzy. Snažila se je zadržet, vrátit zpět, kam patří. Když uvidí slzy, ještě víc ji zbije.
Chytil ji za vlasy. Hlavu ji zvrátil dozadu. Plivnul ji do tváře.
"Kdy ses měla vrátit, co, ty děvko! Jsem tvůj otec, nesu za tebe zodpovědnost a ty jsi tak nevděčná, že mi eště přiděláváš starosti! Špinavá couro!" vykřičel se a švihnul s ní o zem.
A pak to přišlo. Kope do ní. Nela si místo obličeje chrání břicho. Snaží se uchránit svoje dítě, přestože otcem je on, to prase. Vidí nohu, blížící se k jejímu obličeji. Z úst jí tryská krev. Slzy už nedokáže zadržet. Volně se jí koulejí po tváři. Nemá sílu na nic. Už nemá sílu ani žít.
Sundal si opasek a mlátí jí hlava nehlava. A pak si rozepne poklopec a příjde to, co přichází vždy, když se takhle uspokojí. Bolí to. Vždycky to bolí. Po chvíli urputné bolesti v podbřišku se on ušklíbl a odběhl do sklepa.
Nela se pomalu doplazila ke stěně. Toužila stát se neviditelnou, aby ji on už nikdy nenašel. Aby jí už nikdy nemohl provést tuhle hnusárnu. Zachvěla se odporem. A pak zvracela.
V tom cvakla klika dveří a dovnitř vešel on, kolem ruky omotaný provaz. Uviděl tu pohromu u stěny a za vlasy Nelu dotáhl k topení.
Svázal jí pevně, aby mu snad neutekla. Provazy se jí přes tenkou vrstvu kůže zarývaly do masa. V podbřišku ji tlačilo. Dítě uvnitř ní právě bojovalo o život.
Venku slyší výskot dětí. Některé se koulují, jiné si prozpěvují vánoční koledy natěšené na dárky, co je brzy pod stromečkem čekají.
Tentokrát se Nela ani nepokoušela slzy zadržet. Kanuly ji po zarudlé tváři zanechávajíce za sebou mokré stopy. Nikdy nebude tak bezstarostná jako ty děti venku.

O TÝDEN POZDĚJI V NOVINÁCH
6. prosince bylo v bytě Pavla Vejvarského (51) nalezeno tělo třináctiletté dívky, pravděpodobně jeho dcery. Pitva prokázala, že tato dívka zemřela následky vnitřního krvácení. Podle pitvy také čekala dítě. Hlavní podezželý, její otec, byl zadržen ve vazbě a hrozí mu až padesát let za mřížemi. Dívka byla zřejmě bita pravidelně...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T!motej T!motej | Web | 10. prosince 2013 v 18:43 | Reagovat

Dobrý!!!

2 kate kate | 11. prosince 2013 v 21:12 | Reagovat

smutné :(
vždy píšu smutné :(
ale je to dobré

3 T!motej T!motej | Web | 13. prosince 2013 v 22:06 | Reagovat

[1]:Tak to bych zažít nechtěla!

4 liliput liliput | 15. prosince 2013 v 16:49 | Reagovat

Toto 100% pošli na tu soutěž, tento článek je z těch 3 asi nejlepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.