Nový design

Legenda

5. března 2014 v 3:34 | Dana Smilová |  Devět národů
Kdysi žilo v celém vesmíru kromě lidí taky devět velmi mocných národů na devíti různých planetách uspořádaných ve velkém kruhu okolo planety Země. Soareni, Iznokové, Mailaioaci, Beršokovci, Werdoveni, Ukorové, Leisiani, Prekorové a Hiusoni.
Jednoho dne vyhlásili Iznokové ostatním národům válku. Nikdo nikdy nezjistil proč, o co Iznokům šlo.
Nejdříve to byla malá potyčka, která pomalu přerůstala v mezigalaktickou katatrofu. Válčili stovky, možná i tisíce let. Umírali. Umírali i lidé. A když začali válčit i mírumilovní Soareni, došlo všem, že jde do tuhého. Proto se národy sešli kousek od Země na mírovém jednání. Nejmocnější z každého národa představoval svůj lid.
Zkoušeli se dohodnout, jak válku ukončit, ale každý národ ji chtěl skončit s tím, že vyhrál. A tak se mírové jednání zvrtlo v další bitvu, kdy mocná kouzla národů vytvořila pod zemí obrovskou černou díru a Země explodovala. Pár přeživších lidí živoří na kouscích Země velkých jako menší městečko nebo větší vesnice. Myslí si, že na ně apocalypsu seslal Bůh za jejich chování a že ti přeživší jsou ti "hodní".
Černá díra kolem nich jim zaclonila výhled všude, tak se domnívají, že pryč je celý vesmír a kolem nich je jen nicota. Prázdný svět, do kterého když spadnou, přestanou existovat.
A teď zpátky k národům.
Nikdo už nikdy neviděl ty z mírové schůze. Všichni se domnívají, že jsou mrtví, ale není tomu tak.
Tohle je příběh o nich, těch z apocalypsy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.