Nový design

Blázniviny

Fantazii se meze nekladou, aneb Princezna a Lenička

28. února 2014 v 2:32 | Dana Smilová
Fantazii se meze nekladou, tak jsem se i já rozhodla přiložit ruku k dílu a rozhodla se napsat něco na téma týdne. A protože mě nenapadlo nic jiného, než moje povídka, jakých už musí být hafo, nebudu nijk originální a napíšu prostě jednu povídku z mnoha. Začínám jako by to byla pohádka:

Bylo nebylo, za sedmero horami a šestero řekami žila v nádherném paláci z čistěho křištálu princezna Alexandra. Měla hodnou maminku a zlého nevlasního otce, který ji neustále nutil drhnout stěny její křištálové komůrky zubním kartáčkem, dokud nebyly čisté tak moc, že skrz ně bylo vidět ven jako z okna. Princezna nebyla se svým životem spokojená. Většinu dne seděla na parapetu a koukala se z okna dolů a přemýšlela, jak nádherný život musí mít ti lidé tam dole. (Postřehněte ten nesmysl :D)
Ve stejnou chvíli si to samé myslela Lenička, obyčejná dcera dřevorubce dole ve vsi a zasněně se koukala na křiš´tálový palác. Představovala si, že je princezna, oblékají ji do drahých šatů a šperků, nemusí nic dělat a senom ležet a jíst čokoládu.
Ona ale musela vyprat a usušit prádlo, pohlídat mladšího brášku, nakrmit slepice a králiky, a prostě bůh ví co. Povzdychla si a pustila se do práce.
Princezna se zrovna opírala o parapet, když v tom se obloha zableskla a před princeznu přistála...velký mluvící meloun a zahřměl: "Nejsi spokojenou princeznou, proto se nyní staneš šťastným debilem!" domluvil a místo princezny stál uprostřed pokoje Justin Bieber (omlouvám se Beliebers, nechci vás urážet nebo něco, ale na někoho to padnout muselo. Nic proti Justinovi, fakt). Princezna se rozplakala a utekla za svojí hodnou maminkou. Ta ji řekla: "Aspoň už nikdy nemusíš drhnout stěny zubním kartáčkem. Prostě králi řekneme, že jsi utekla a tohle" ukázala na nešťastnou princeznu, "je můj ztracený synovec."
"Ale mami, ty synovce nemáš." namítla princezna stále dívčím hláskem, ačkoli už nebyl její (doufám že víte jak to myslím-zase nic proti Beliebers)
"Ale on to neví" spiklenecky na princeznu mrkla, ta byla ale stále nešťastná.

V tu samou chvíli se objevil meloun u Leničky a proměnil ji v Selenu Gomez. Leničku něco hodně táhlo k paláci. Proplížila se tam a jakmile spatřila princeznu, okamžitě se k ní vrhla a divoce ji začala líbat. Obě dvě se vzali za ruku, přeběhli těch sedmero hor a šestero řek za šest vteřin a už se nikdy nevrátili.
A žili šťastně až do smrti

Doufám, že tahle ptákovina aspoň minimálně pobavila. Aspoň malinko :) mikroskopicky stačí.
Za koment budu ráda, ale nemusí být. Stačí, že jste tu kokotinu přečetli až dokonce, za to smekám klobouk. Fakt úcta a respekt :D
 
 

Reklama