Nový design

Devět národů

Legenda

5. března 2014 v 3:34 | Dana Smilová
Kdysi žilo v celém vesmíru kromě lidí taky devět velmi mocných národů na devíti různých planetách uspořádaných ve velkém kruhu okolo planety Země. Soareni, Iznokové, Mailaioaci, Beršokovci, Werdoveni, Ukorové, Leisiani, Prekorové a Hiusoni.
Jednoho dne vyhlásili Iznokové ostatním národům válku. Nikdo nikdy nezjistil proč, o co Iznokům šlo.
Nejdříve to byla malá potyčka, která pomalu přerůstala v mezigalaktickou katatrofu. Válčili stovky, možná i tisíce let. Umírali. Umírali i lidé. A když začali válčit i mírumilovní Soareni, došlo všem, že jde do tuhého. Proto se národy sešli kousek od Země na mírovém jednání. Nejmocnější z každého národa představoval svůj lid.
Zkoušeli se dohodnout, jak válku ukončit, ale každý národ ji chtěl skončit s tím, že vyhrál. A tak se mírové jednání zvrtlo v další bitvu, kdy mocná kouzla národů vytvořila pod zemí obrovskou černou díru a Země explodovala. Pár přeživších lidí živoří na kouscích Země velkých jako menší městečko nebo větší vesnice. Myslí si, že na ně apocalypsu seslal Bůh za jejich chování a že ti přeživší jsou ti "hodní".
Černá díra kolem nich jim zaclonila výhled všude, tak se domnívají, že pryč je celý vesmír a kolem nich je jen nicota. Prázdný svět, do kterého když spadnou, přestanou existovat.
A teď zpátky k národům.
Nikdo už nikdy neviděl ty z mírové schůze. Všichni se domnívají, že jsou mrtví, ale není tomu tak.
Tohle je příběh o nich, těch z apocalypsy.

Takový menší obsah

5. března 2014 v 3:21 | Dana Smilová
Takže, tady se jedná o takový test. Rozhodla jsem se vyzkoušet takové fantasy - science fiction. Vznikla z toho série celkem devíti knih o devíti národech, každá o jednom. Tak mě napadlo, že bych to tu mohla zkusit dát, jestli se bude líbit. Mojí vinnou budu psát pořád, Nezvěstná potom taky bude, je budu zároveň psát i tohle.
To jen abyste věděli :)
 
 

Reklama